Няўдалы старт віцебскіх баскетбалістаў

Дваццаты чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод мужчынскіх каманд віцебскі клуб “Рубон” распачаў на сваёй пляцоўцы сустрэчай з БК “Асіповічы”.

Стартавыя хвіліны гэтага матча, калі мясцовыя баскетбалісты з лёгкасцю адпраўлялі мяч у “кошык” суперніка, аказаліся падманнымі. Здавалася, госці не акажуць сур’ёзнага супраціву. Але гэта было памылкова…

Пасля паловы гульні нашы хлопцы лідыравалі ў тры ачкі. А трэцяя чвэрць для гаспадароў пляцоўкі прайшла правальна. Віцебскія баскетбалісты набралі за гэты прамежак часу 14 балаў, госці – 29 (55:67). Такой розніцы ачкоў паспрыялі выдатна выкананыя апанентамі “Рубона” трохачковыя кідкі.

У заключным перыядзе гульня трымала гледачоў у напружанні. Асіповіцкія баскетбалісты на працягу пяці хвілін не могуць адправіць мяч у “кошык” віцябчан, месцячы паступова даганяюць суперніка (65:67). Але перацягнуць коўдру на сябе нашым землякам так і не ўдалося. Вынік паядынка – 74:80.