“Віцебск” не прайшоў у паўфінал Кубка Беларусі па футболе

Унічыю 1:1 сыграў ФК “Віцебск” у адказным чвэрцьфінальным матчы Кубка Беларусі з грандам айчыннага футбола – барысаўскім БАТЭ. Нягледзячы на нядрэнны вынік гэтага паядынку, які прайшоў 21 сакавіка на штучным полі віцебскага Цэнтральнага спартыўнага комплекса, змагацца за ганаровы трафей нашы землякі больш не будуць.
Матч БАТЭ-“Віцебск”. Віцебск. Фота Сержука Серабро

БАТЭ перамог па суме двух матчаў – нагадаем, што першая сустрэча гэтых каманд у мінскім футбольным манежы скончылася перамогай барысаўчан з мінімальным лікам 1:0.Лік сённяшняга матча быў адкрыты на 68-й хвіліне – барысаўскія заўзятары радаваліся за майстэрства свайго Сяргея Крыўца. Праз 14 хвілін радасць прыйшла і ў стан віцяблян, калі гол у адказ забіў Арцём Косак.

На думку галоўнага трэнера БАТЭ Віктара Ганчарэнкі, вынік гэтай сустрэчы “заканамерны”. “Што тычыцца гульні, то ў першым тайме было больш сумбура. У другой жа палове з’явілася вастрыня і небяспечныя моманты з абодвух бакоў. Нічыя – па справе, і яна нас цалкам задаволіла”, – прыводзіць словы В.Ганчарэнкі “Прессбол”.

Галоўны трэнер “Віцебска” Аляксандр Хацкевіч застаўся задаволены сваімі выхаванцамі, а іхнія няўдачы спісаў на лёсаванне. “Нам не пашанцавала з лёсаваннем. Трапілі на мацнейшую каманду Беларусі. З другога боку атрымалі добры вопыт. У першай гульні БАТЭ меў татальную перавагу, але Кубак складаецца з двух матчаў. Сёння вынік выйшаў на першы план. Мы выніка не дасягнулі, але сваёй камандай я задаволены”, – адзначыў А.Хацкевіч.

Акрамя БАТЭ, паўфіналістамі розыгрышу Кубка Беларусі-2008/2009 па футболе сталі салігорскі “Шахцёр”, гродзенскі “Нёман” і, што прыемна, нашы землякі – наваполацкі “Нафтан”. Паўфінальныя матчы пройдуць 8-9 і 22 красавіка, фінал – у апошні дзень траўня.

Меткі: , , ,